2017 Overall Results

Open Men + A

CX1CX2CX3 TOTAL
1 34 Scott Chapin Santa Cruz Factory Racing525042144
2 16 Ryan Grenier The Fast Forward454847140
3 33 Justin Robinson Santa Cruz Factory Racing475525127
4 7 Charles Christiansen MASH SF315241124
5 30 Michael Machado 404139120
6 1 Max Judelson Clif/Voler/HRS/Rock Lobster55052107
7 6 Sean Estes Cycle Sport - Specialized P/b Muscle Milk4804896
8 39 Don Myrah BuyCell/Ibis4304588
9 26 Rainier Schaefer MASH SF4142083
10 21 Brendan Lehman Clif/Voler/HRS/Rock Lobster3904079
11 23 Justin Morgan Top Club Cyclocross4603278
12 49 Dylan Buffington MASH SF0433174
13 31 Emery Wedel Vynl Hit Factory3603773
14 22 Eric Brown Clif/Voler/HRS/Rock Lobster2644070
15 41 Steve Hindman Pen Velo Racing/Summit Bicycles2247069
16 2 Randy Shelton ORNOT3403569
17 25 Derek Yarra MASH SF3802866
18 9 Noah Hayes Clif/Voler/HRS/Rock Lobster2903665
19 44 Jordy Malmberg Top Club2503055
20 57 Benjamin Gomez-villafane Top Club005555
21 27 Eddy Bach MASH SF1340053
22 60 Tobin Ortenblad Donkey005050
23 40 Sam Anderson-Moxley Cycle Sport � Specialized500050
24 45 Tim McBirney Cycle Sport - Specialized P/b Muscle Milk2402448
25 50 Nathan Davis Monterey Bay Jr. Development/Don Chapin046046
26 59 Bruce Syvertsen Swell Bicycles004646
27 48 Cole Weber Strava045045
28 56 Andy Jacques-Maynes Spokesman/Ibis004444
29 8 Keith Hillier ORNOT440044
30 47 Patrick Thomas Family Cycling1602743
31 52 Ryan Rinn Vive La Tarte Cx - Huckleberry Bicycles004343
32 43 Julian Lepelch Top Club420042
33 54 Mark Howard Sun Power Racing003838
34 12 Melvictor Tiongson ORNOT370037
35 5 Matt Quann ORNOT350035
36 58 Zach Pina 003434
37 14 Matthew Moseley 330033
38 51 Matthew Hornland Mighty Cycling003333
39 46 Emile Goguely MDW Sports320032
40 35 Erik Kristiansen 300030
41 55 Emmet Tuttle Rock Lobster002929
42 32 Christian Lam Squadra SF280028
43 15 Graham Lierley King Kog270027
44 11 Joshua Vahlberg Clif/Voler/HRS/Rock Lobster002626
45 24 Bruce Syvertsen Swell Bicycles230023
46 20 Matt Spinella Spokesman210021
47 4 Daryl Rogers Need Speed / Schniedweed / Good Enough200020
48 17 Dean Poshard Clif/Voler/HRS/Rock Lobster190019
49 42 Jim Gentes BuyCell/Ibis180018
50 36 Michael Cordova North Rim Adventure Sports170017
51 28 Ben Strain Godspeed Courier150015
52 37 Zach Wick Santa Cruz Factory Racing140014
53 38 Aidan Malmberg Gaesport � Specialized120012
54 3 Dillen Maurer Santa Cruz Bikes110011

CX3: CAL FIRE Training Facility 2017-12-17

8:30 AM Junior Women 9-14   Junior Women 15-18   Open Men C -   Junior Men 9-12   Junior Men 13-14   Junior Men 15-18   Master Men C 35-    placings lap splits
9:15 AM Master Men B 35-   Master Men B 45-   Master Men 65-    placings lap splits
10:10 AM Open Men B -   Singlespeed Men B -    placings lap splits
11:30 AM Master Men A 35-   Master Men A 45-   Master Men 55-    placings lap splits
12:45 PM Singlespeed Women -   Open Women C -   Open Women B -   Open Women A -   Master Women 35-   Master Women 45-   Master Women 55-    placings lap splits
1:45 PM Open Men A -   Singlespeed Men A -    placings lap splits

CX2: CAL FIRE Training Facility 2017-11-19

8:30 AM Junior Women 9-14   Junior Women 15-18   Open Men C -   Junior Men 9-12   Junior Men 13-14   Junior Men 15-18   Master Men C 35-    placings lap splits
9:15 AM Master Men B 35-   Master Men B 45-   Master Men 65-    placings lap splits
10:10 AM Open Men B -   Singlespeed Men B -    placings lap splits
11:30 AM Master Men A 35-   Master Men A 45-   Master Men 55-    placings lap splits
12:45 PM Singlespeed Women -   Open Women C -   Open Women B -   Open Women A -   Master Women 35-   Master Women 45-   Master Women 55-    placings lap splits
1:45 PM Open Men A -   Singlespeed Men A -    placings lap splits

CX1: Santa Cruz County Fairgrounds 2017-10-29

8:30 AM Junior Women 9-14   Junior Women 15-18   Open Men C -   Junior Men 9-12   Junior Men 13-14   Junior Men 15-18   Master Men C 35-    placings lap splits
9:15 AM Master Men B 35-   Master Men B 45-   Master Men 65-    placings lap splits
10:10 AM Open Men B -   Singlespeed Men B -    placings lap splits
12:00 PM Master Men A 35-   Master Men A 45-   Master Men 55-    placings lap splits
1:00 PM Singlespeed Women -   Open Women C -   Open Women B -   Open Women A -   Master Women 35-   Master Women 45-   Master Women 55-    placings lap splits
2:00 PM Open Men A -   Singlespeed Men A -    placings lap splits