CX1: Antonelli Pond 2019-10-27

Race Start: 2019-10-27 09:22:28

Master Men B 35-44
Riders: 13
Fastest Lap: Rider: 106 Lap Time: 00:07:50.2

Place	Number    	Rider                         	Time		Laps	Team
1	106       	Stefano Profumo               	00:40:21.6	5	KaiVelo Racing
2	109       	Lee Slone                     	00:41:05.8	5	Diane Racing Project p/b Supcat Bicycles
3	110       	john wilde                    	00:41:36.2	5	Menlo Velo
4	108       	Florian Schneider             	00:43:40.5	5
5	107       	Kevin Robinson                	00:44:25.2	5
6	126       	David Pouncy                  	00:44:37.8	5	Squadra SF plb Terun
7	128       	David O'Brien                 	00:44:39.3	5	Sun Power Racing
8	103       	james bender                  	00:45:15.9	5	Evergreen
9	140       	Matthew Triska                	00:46:40.9	5
10	104       	Kyle Erickson                 	00:48:32.8	5
11	105       	Russell Pratt                 	00:48:48.8	5
12	129       	James Schek                   	00:40:32.5	4	Pen Velo
13	141       	Cristian Parker               	00:42:16.4	4

Master Men B 45-54
Riders: 26
Fastest Lap: Rider: 209 Lap Time: 00:07:47.3

Place	Number    	Rider                         	Time		Laps	Team
1	209       	Bernardo Tapia                	00:39:35.2	5	Menlo Velo
2	242       	Yovenn Colin                  	00:40:14.4	5
3	239       	Brian McCain                  	00:40:46.7	5	Family Cycling Center
4	249       	Jeff Louie                    	00:41:58.4	5	Team Roaring Mouse
5	241       	Ilya Cantor                   	00:42:19.9	5	Tri Force
6	238       	Renee Larro                   	00:42:34.2	5	Pen Velo
7	201       	Eric Werner                   	00:42:41.7	5	Voler/Easton/HRS/RockLobster presented by Joseph Kochlacs Woodworks
8	207       	mike morgan                   	00:42:53.1	5	Buy-cell.com/Ibis
9	202       	Jonah Becker                  	00:42:58.9	5	Extra Fresh
10	206       	Jeong Kim                     	00:43:17.6	5	Team El Chupacabra
11	205       	Christopher Donahue           	00:43:19.2	5	Vertical Pandas
12	237       	Tom Taylor                    	00:43:38.1	5	Team Roaring Mouse
13	244       	Scott Schlachter              	00:43:39.7	5	Team Roaring Mouse
14	208       	Jed Ritchey                   	00:43:47.8	5	Village Peddler
15	234       	Joshua Rebol                  	00:44:53.6	5
16	299       	                              	00:45:43.3	5
17	240       	Steve Tamanaha                	00:45:44.8	5
18	203       	Matthew Beebe                 	00:46:16.2	5	Bell Lap Racing
19	200       	Trevor Bartlett               	00:46:21.9	5	Pen Velo Racing/Summit Bicycles
20	243       	Mike Schaller                 	00:48:06.7	5	Voler/Easton/HRS/RockLobster presented by Joseph Kochlacs Woodworks
21	213       	Jason Woodward                	00:39:44.8	4
22	246       	Brian Becker                  	00:40:00.5	4
23	204       	Matthew Christiansen          	00:45:04.9	4	MOB Cycle Works - Primal Wear
24	212       	Glenn Woodson                 	00:49:57.6	4
25	211       	Robert Whittier               	00:26:15.4	3	ThirstyBear Cycling
26	261       	Gregory Braithwaite           	00:08:28.1	1	Franklin Street

Master Men B 55+
Riders: 12
Fastest Lap: Rider: 313 Lap Time: 00:08:26.1

Place	Number    	Rider                         	Time		Laps	Team
1	313       	Robin Tiner                   	00:43:00.4	5
2	312       	Kenneth Salvail               	00:43:20.3	5	Pen Velo Racing/Summit Bicycles
3	354       	scott Osgood                  	00:44:30.7	5	Fun Sport Bike
4	337       	Clifford Lee                  	00:45:17.8	5
5	325       	Mark Koenig                   	00:45:19.1	5	Pen Velo
6	302       	Jeffrey Bramlett              	00:45:43.8	5
7	311       	Mike Rizzo                    	00:46:23.2	5	SJBC
8	306       	Boris Foelsch                 	00:46:41.9	5	Menlo Velo
9	310       	Mike Reed                     	00:40:59.9	4	SunPower Racing
10	303       	Mitchell Bramlett             	00:41:46.3	4
11	307       	Peter Joyce                   	00:42:43.4	4	Idaho Cycling Enthusiasts
12	398       	David Keeney                  	00:47:31.3	4

Master Men 65+
Riders: 3
Fastest Lap: Rider: 412 Lap Time: 00:08:59.9

Place	Number    	Rider                         	Time		Laps	Team
1	412       	Thom Fox                      	00:45:12.3	5	Team Roaring Mouse
2	413       	paul sadoff                   	00:46:38.9	5	Voler/Easton/HRS/RockLobster presented by Joseph Kochlacs Woodworks
3	410       	Joseph Crabtree               	00:39:29.2	4	Forest Hill Bike Shop